18 Mayıs 2014 Pazar

Karlar Ülkesi Temalı DoğumgünüÇocuklara hazırlayacağım partinin Karlar Ülkesi temalı olmasına karar verildi ilk önce. Ardından araştırmalar yapıldı. Fakat tema yeni olduğundan Türkiye'de Karlar Ülkesi ile ilgili birşeyler bulabilmek imkansızdı. Bende internetten arayarak ilgili görselleri buldum. Ve bilgisayarda bunları kişiselleştirdim.
Bu tür görsellerin basılması için evdeki yazıcı istediğim görüntü kalitesini vermiyor. Her zamanki gibi imdadımıza Tekin Ozalit yetişti.
Çocuklara verilecek olan minik hediyelerin de hazırlanması ayrı bir çalışma konusu idi. Kar tanesi şeklindeki kolye uçlarını Ebay'den sipariş ettim. Kristal mavi taşları ve kolyele iplerinide takı malzemesi satan mağazalardan aldım. Çocuklar kendi kolyelerini kendileri tasarlasınlar diye demonte halde poşetlere koydum.Başka bir hediyelik de kar tanesi desenli sabunlardı. Bunların yapımı da oldukça kolay. Temin edeceğiniz sabunu benmari usulü eritip istediğiniz renk sabun boyasını ekliyorsunuz ve hatta kokusunu da ekliyorsunuz. Ardından silikon kalıplara döküp donunca kalıpdan çıkarıyorsunuz. Çocuklarla yapılabilecek oldkça zevkli bir aktivite.

Süslemeler birkaç gün önceden hazırlanmıştı. Çünkü kesme yapıştırma işleri epey vakit alıyor.

Ve beklenen gün...

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Merhaba,

ben de 6 yaşına girecek olan kızıma Karlar ülkesi temalı bir parti hazırlamak istiyorum.

Hazırladığınız bastırılabilir formatları benimle mail yolu ile paylaşmanızı rica etsem ayıp etmiş olur muyum ? :)
Çalıştığım için epey bir vakit sıkıntım var...
Bir de ozalit masrafınız ne kadar olmuştu, bunu merak ediyorum.

çok teşekkürler....

egeninannesi dedi ki...

Çok güzel olmuş ellerinize sağlık,bahar da karlar ülkesi enteresan �� buna da hayalgücü diyoruzz.