2 Ağustos 2014 Cumartesi

Londra - 5. Gün
Günlerden Cumartesi. Hedef Portobello Road. Bu seferki internet yorumları tutmadı. Genelde okuduğum kadarıyla bu bölegeye Cumartesi yani pazar kurulduğunda gidilmesi tavsiye ediliyordu. Sanki pazar çok güzel birşeymiş gibi. Yok sakın Cumartesi gitmeyin derim , nasıl bir kalabalık insan hiçbirşey anlamıyor. 


Bence buranın asıl güzelliği yol boyunca sıralanan küçük dükkanlar ama inanın kalabalıktan vitrinlere bakmak ne mümkün. İyiki de Londra'ya çocuksuz gelmişiz dedirten cinsten. Pazarda ise kayda değerbirşey yok. İşte meyve suyu satıcıları, yiyecek satanlar, el yapımı bazı ürünler ve bol bol giysi(Londra Tişortları)… O yüzden bu bölgeye pazar olmadığı bir gün gelin rahat rahat gezin derim. Hummingbird Bakery'nin buradaki şubesinde cupcake yemekti planımız ama içeri girmek ne mümkün!

Bu bölgedeki turumuzun ardından Çin Mahallesine gittik.

 Öğlen yemeğimizi Çin mahallesinde yedik ve buraya yakın olan Hummingbird Bakery'nin diğer şubesine geçtik. Şiddetle tavsiye edilen Redvelvet i denedik ama öyle nesi abartılmış anlamadım. Sanırım bazı ürünlerin reklamı iyi yapılıyor ya da herkes beğeniyor diye yiyenler de beğendim diyor.
 Carnaby Street ve Liberty. Bu mağazanın da içi müze gibi...

Bugünlük bu kadar yeter diyip otelimize geri döndük…Gece otelimiz civarlarında yemeğimizi yiyip dolaştık...

Hiç yorum yok: