3 Aralık 2015 Perşembe

Madrid Gezisi/2. GünGüne otelimizin kahvaltısı ile başladık. 
Bugün ilk hedefimiz Real Madrid in stadı olan Santiago Bernabeu Stadı idi. Böylece eşim görmeyi istediği stadlardan birini daha görmüş olacaktı. Stad turu gezisi 19 Euro. Açıkçası bu tur bana cazip gelmediğinden burada ayrıldık.


Ben hemen stadyumun yakınında olan bir çarşıya yöneldim, mağazalar yeni açılıyordu. 
Çarşı pek cazip gelmedi ama en azından vakit geçirmiş oldum. Stad turunun çıkışı Real Madrid mağazasından olduğundan mağazada beklemeye başladım. 3 katlı mağazanın en üst katı Adidas mağazası, diğer iki kat Real Madrid e ait. Fiyatlar el yakan cinsten.
Bir forma 100 euro civarında. Barcelona nın mağazası daha büyük ve etkileyici idi, o yüzden burası vasat geldi. Ama eşim stad turundan çok memnun kalmıştı. 
Evet günün ikinci süprizi Real Cafe de yer ayırtmamdı. Burada saat 1 e kadar brunch var, fiyatı 9,95 euro. İstediğiniz bir kahvaltı tabağını ya da çizburger alabiliyorsunuz, fiyata kahve ve bir içecrk de dahil. Öğle yemeği vakti olduğundan çizburgeri tercih ettik, stadın içini görerek suni çimlerin üzerinde yemeğimizi yedik.
Hava çok güzeldi, hedef bu sefer el Retiro Park idi. Birden heveslenip , kendimizi bisiklet kiralamış bir şekilde bulduk. Otomatı keşfedip alması epey sancılı oldu, işin komiği ispanyollar bile işlemi bize soruyorlardı. Bisiklete bayıldım, ister normal modda ister elektrikli modda kullanıyorsunuz, elektrikli modda iken bir kez pedal çevirince adeta uçuyorsunuz. 


Park epey büyüktü ve içinde bisiklet ile gezmek kolay oldu. 

Paten kayan, bisiklete binen bir sürü insan vardı. Bizde şehrin içinde böyle büyük bir parkın olmayışı içimizi daralttı...

Bisikletleri park çıkışındaki bisiklet istasyonuna bıraktık ve yürümeye devam ettik. 


Plaza Major da bulduk kendimizi. Noel onların deyimiyle Navidad için süslenmişti meydan ve Noel Pazarı kurulmuştu. Ama tezgahlar birbirinin benzeri idi. Almanya daki Noel Pazarlarının çok daha güzel olduğu kanaatine vardık.


Herhalde en yoğun günümüz bugün oldu.  Groupon dan Noel Işıkları Otobüsü indirimi alıp  bu akşama rezervasyon yapmıştım. Yaklaşık 1 saat süren tur boyunca otobüs ana caddeler de gezdirdi. Tur sonunda yine Plaza Major a geldik. Dünyanın en eski restorantına şöyle bir bakındık, menüsünü inceledik ama pek cazip gelmedi.Küçüklüğümden beri Flamenko dansı hep hoşuma gitmiştir. Barcelona gezimizde çocuklar çok küçük olduğundan böyle bir gösteriyi izleme şansımız olmamıştı. Bu sefer yine önceden rezervasyonumu bir flamenko sitesinden yaptım ve gösteriden çok memnun kaldık. 


Taberna de Mister Pinkleton isimli bu flamenko salonu hemen Botin restorantın sırasında. Yemekli ya da içecekli menü alabiliyorsunuz. 

Geceyi yine o civarda olan La İdeal isimli ekmek arası kalamarcıda bitirdik. Civarda bir sürü kızarmış kalamarcı var, yorumlarda genelde buradan bahsedilmiş, ekmek çıtır çıtır taze de olunca bize çok lezzetli geldi. Fiyatı 2,70 Euro.2 yorum:

Serap K dedi ki...

Madrid'i gezmis biri olarak bir cok yeri es gectigimizi farkettim…Sayende o da halloldu..Flamenco dansini maalesef biz izleyemedik…

Gezgiçler dedi ki...

Biz de Barcelona da izleyememistik. Ama dogrusu guzel bir deneyim oldu.